Hea Kersti,
Semester hakkab lõppema ja teen sulle põgusa tagasivaate käidud teele.
Tänan sind, et oled osalenud kursuse aines „Kriitiline mõtlemine ja refleksioon õppimise toetamisel“. Aitäh, et oled kinni pidanud kokkulepetest, sh kohusetundlikult esitanud kodutööd. Rõõm, et oled olnud avatud uutele kogemustele, teadmistele, õppe võimalustele.
Toon sulle teemade kaupa välja oma tähelepanekud:
Refleksioonide kvaliteeti (vt maatriks)
Oled refleksioonides lähtunud etteantud mudeli sammudest. Tubli! Alguses võib olla enda sisse vaatamine ja olukordade mõtestamine keerulisem, mistõttu on lihtsam uut harjumust kujundada lähtudes juhistest. Märkan, et sinu refleksioonide tüüp on valdavalt pratkilise/dialoogilise olemusega. Julgustan sind kasutama refleksiooni tüübi kirjeldust koos mudeliga. Katseta ja märka, kas see loob sinu refleksiooni protsessi juurde struktuuri ja sügavust, mis võimaldab sul liikuda IV ja V astmesse?
Refleksioonid toetavad minu arengut andragoogi ja õppijana
Oled kenasti lähtunud oma postitustes nendest suundadest ning lähenenud endale kui andragoogile ja õppijale erinevate nurkade alt. Näen, et oled teadvustanud endale arengu-ja kitsaskohti, hakanud nendesse vaatama. See on arengu aluseks. Mis su enda tunne ja tagasivaade ütleb – kui kasulik on reflekteerimine sinu jaoks õppimise raames ? Kuidas saaksid refleksiooni suunata nii, et see toetaks sinu arengut õppijana, andragoogina? Erinevate mudelite kasutamine Oled tublisti kasutanud erinevaid mudeleid (Gibbs, Alact, Sibul, What?So what? Now what?). On sul tekkinud mõni eelistus? Mida märkad refleksiooni sügavuse osas erinevate mudelite kasutamise puhul? Oled mõelnud mõne alternatiivse mudeli kasutamise peale?
Ajastus (igas kuus kaks refleksiooni)
Märkan, et novembris on avaldamine viibinud, kuid muidu tubli. Refleksiooni viivituse üle tegema ei pea. Detsembris on vaja veel kaks postitust teha.
Soovitused arenguks
Julgustan sind kasutama refleksiooni tüübi astmelist kirjeldust koos refleksioonid mudeliga. Soovitan sul jätkata refleksioonidega, mitte piirduda ainult selle ainega. Usun, et see võib olla sulle võti iseendasse, mis aitab sul lahti mõtestada enda professionaalset identiteeti.
“Fantaasia on võime näha midagi, mida veel ei ole olemas. Loovus on võime otsida lahendust, mida veel ei teata.” -Josef Krischner
Õppimiseni! 🙂